מחנה שוקו 

”ליפול לתוך עולם של שוקולד” – יתכן וזו משאלת-לב המשותפת לכל הילדים באשר הם.

אצלנו הדבר קורה באמת: השילוב בין יצירה לבין האפשרות לטעום את היצירה מהלך על הילדים קסם.

סדנת שוקולד לילדים ב”אמיליה שוקולד” היא בילוי לימודי וחוויתי מושלם.


סדנת שוקולד זו נועדה לשמח את לב המשתתפים בה. במהלך המפגש, הילדים ילמדו על קקאו ועל שוקולד בדרך חווייתית שתאפשר להם ליצור את ממתק חלומותיהם, תוך הנאה והתפעלות מתהליך היצירה. המפגש הינו בן שעתיים וניתן לקיימו בסטודיו שלנו וגם באירועי חוץ, בהתאמה אישית לרוח האירוע, כולל תבניות שוקולד ייחודיות עבור ימי הולדת

הסדנאות מתקיימות במהלך כל יולי ואוגוסט בחנות אמיליה שוקולטרי בויצמן 13 גבעתיים בתיאום מראש 0544950095

מתאים לגילאי 5-13

להזמנת סדנאות שוקולד חייגו 054-4-950-095

בחירת פעילות העשרה לילדים מחייבת איזון נכון בין עשייה והנאה. השילוב הזה, בין ”כיף” כפשוטו לבין תוכן יצירתי – שאכן תורם לעולמם של הילדים, עדיין נדיר. זו הייתה נקודת המוצא שלנו ביצירת סדנת שוקולד לילדים. מבחינת הפעילות, ילדים לומדים על ידי חיקוי וחזרה, אבל מבחינת הכיף, אנו זוכרים שלילדים יש אנינות טעם טבעית. הילדים עצמם חשים את הרצינות בה מתייחסים אליהם ומכירים עליה תודה. זו מהותה של סדנת שוקולד לילדים כאן ב”אמיליה”.

בדומה לשיר הילדים הישן, כאן ”בקצה גבעתיים ישנו מקום מיוחד”. ההבדל בין השיר לבינינו הוא, כי סדנת שוקולד לילדים של ”אמיליה” מאפשרת לילדים גם לטעום והמון. ילדים יופתעו לגלות את השוני בטעם בין פולי הקקאו לבין התוצר המוגמר, לבבות שוקולד למשל, או פרלינים. אפילו שזו סדנת שוקולד לילדים גם תהליך היצירה של סוכרייה על מקל מוצג ברצינות והדבר מוצא חן בעיניהם מאוד.

רצוי לחשוב על עיסת הקקאו כעל חומר היצירה המושלם. סדנת שוקולד לילדים של ”אמיליה” מאפשרת גילוי חוויתי וחושי של אמנות פלסטית טעימה. משך הפעילות שעה ורבע ומתאימה לילדים מגילאי 5 ומעלה. גודל קבוצת היצירה אצלנו, מבחינה מספרית, הינו עד עשרים ילדים. פורמט זה מאפשר חוויית טעימה ושיתוף אולם גם אינטימי דיו ומאפשר הדרכה צמודה ורמת ארגון נאותה.

בתום המפגש הילדים מקבלים את דברי המתיקה שהכינו, ארוזים יפה. סדנת שוקולד לילדים של ”אמיליה” מאפשרת סיפוק אסתטי מתוצר מוגמר וברמה מקצועית. כך, הילדים יכינו ”מקופלות” העולות על הממתק הוותיק עשרות מונים, גם בטעם וגם במראה. זהו היבט חשוב המאפשר לילדיכם לחוות הישג מהשלמת תהליך יצירתי, מרמת חומר גלם ועד תוצר מוגמר שאפשר לחלוק בגאווה. גם אם לא יעשו זאת, ותאכלו את השוקולד רק בחיק המשפחה, עדיין ההישג הנאה נרשם בתודעה הילדית כחוויה מעצימה.

אם תשאלו מנין לנו הביטחון, כי סדנת שוקולד לילדים של ”אמיליה” הינה תוכן ההעשרה המושלם, מיד נגיד שזה לא בהכרח אנחנו, השוקולד עושה את שלו – אבל ”אמיליה” מביאה את ההכרה בנחיצות של עידון, גימור וההנאה מהם.

היבט זה עדיין נעדר לרוב בהפעלות ילדים, אם לנקוט הכללה זהירה.

תהליך היצירה נפתח בהתבוננות. בבואם הילדים פוגשים מפל שוקולד, מעוטר בדברי מתיקה ונראה כמו צמחיית ג’ונגל אקזוטית וטעימה. התבוננות זו מטרתה להפעיל את החוש האסתטי ולאתגר את הילדים בהמשך הסדנא להגיע לרמת יצירה חדשה משל עצמם. ההתבוננות מפנה את מקומה לטעימה וגילוי ולאחריהן הילדים מוזמנים להמשך הפעילות, המתקיימת סביב שולחן שיש קבוצתי. סדנת שוקולד לילדים של ”אמיליה” מאפשרת לילדכם לגלות את חומר היצירה המושלם. באופן מעניין, ישנם ילדים שממש זקוקים ”להטביע” עצמם בשוקולד ואילו אחרים, דווקא מגלים התבוננות אנינה כמו זו שלנו המבוגרים. אלו גם אלו נהנים מקבלת פנים אוהבת ומהתוכן היצירתי הנלמד.

סדנת שוקולד לילדים של ”אמיליה” מתקיימת בלופט ממוזג, איזור התעשייה גבעתיים, חמש דקות ממחלף אלוף שדה, עשר דקות ממחלף השלום. בצמוד לבניין מצוי מגרש חנייה ציבורי רחב-ידיים, אשר לאחר השעה חמש אחה”צ הינו ללא תשלום.

ביכולתנו להתאים את אופני היצירה להעדפות וצרכים של ילדים או ההורים, כגון נושאי יצירה מוגדרים, או קיום הפעילות אצלכם, מחוץ לסטודיו שלנו. כל זאת, אם מגיעים לאיזון הנכון בין תוכן העשרה ובין כיף פשוט. זו תפישת הבוטיק של ”אמיליה”, אשר בהחלט חלה גם על סדנת שוקולד לילדים.